,,Lupii”, prea cuminţi la Viena

0 300

Corona Braşov Wolves şi-a început mini-turneul din Austria şi Ungaria, din Erste Liga, cu un eşec pe gheaţa unei echipe care nu cunoscuse până acum bucuria victoriei : Vienna Capitals II. Meciul a rezervat şi bune şi rele, din punctul de vedere al echipei braşovene, pregătită de Martin Lacroix. Astfel, ,,lupii” au condus cu 1-0 şi 2-1, dar, de fiecare dată, echipa secundă a clubului campion ediţia trecută în EBEL, a revenit. Mai mult, în repriza a doua, echipa gazdă a întors scorul, însă Corona a reuşit egalarea (3-3). După a treia repriză fără goluri, au urmat prelungirile, tranşate de Vienna Capitals II, chiar în primul minut! Scor final : Vienna Capitals II – Corona Braşov Wolves 4-3 (1-2, 2-1, 0-0, 1-0). Au înscris pentru echipa braşoveană B. Walls (min. 7,16 şi 15,41) şi G Biro (min. 32,58), iar prima linie aruncată în luptă a fost : Polc – Filip, Sirokovs, Gliga, Logan, Walls.
Duminică, în al doilea meci al acestei deplasări, Corona Braşov Wolves se va confrunta, la Budapesta, cu o echipă care a început excelent sezonul, Ferencvarosi