Şi la baschet pot fi meciuri decise după prelungiri : Municipal Satu...

Şi la baschet pot fi meciuri decise după prelungiri : Municipal Satu Mare – Olimpia CSU Braşov 73-71

0 398

În prima etapă a returului Ligii Naţionale de baschet feminin, Olimpia CSU Braşov a avut parte de o deplasare lungă, tocami la Satu Mare. Ca şi când acest lucru nu ar fi fost de ajuns, echipa braşoveană a aflat pe ,,pielea” ei cum este să pierzi după prelungiri şi, în consecinţă, a suportat o înfrângere de acest tip, pentru că la finalul timpului regulamentar de joc, scorul era egal : 71-71. Şi cum la baschet nu e ca la hochei, de exemplu, Olimpia CSU Braşov a pierdut după timpul suplimentar de 5 minute, fără ca să se aleagă cu vreun punct. Scor final : 73-71, pentru Municipal Satu Mare. Determinant pentru acest meci şi, poate, decisiv, a fost scorul primului sfert : 20-9, pentru gazde!
În meciul de la Satu Mare, cele mai eficiente pentru Olimpia CSU Braşov au fost : Webb şi Houser – câte 21 de puncte şi Pesovic 17.
În următoarea partidă, programată duminică, 11 decembrie, Olimpia CSU Braşov va întâlni acasă BC Sirius Tg. Mureş