Handbal feminin : Corona Brașov a pierdut meciul cu Brăila, cu toate...

Handbal feminin : Corona Brașov a pierdut meciul cu Brăila, cu toate că a condus la pauză!

0 49

Echipa feminină de handbal Corona Brașov continuă să aibă emoții în Liga Florilor. Echipa Brașovului a jucat astăzi în sala proprie, cu o formative europeană, Dunărea Brăila. A fost un meci din etapa a 22-a a Ligii Florilor, care și-a reluat întrecerile după o pauză destul de lungă. Prima repriză a fost a brașovencelor, care au jucat bine și au intrat la pauză în avantaj : 17-16. După pauză însă, Corona a comis destule greșeli, a ratat mult (veche poveste!), iar dunărencele, mai experimentate, au valorificat din plin conjuncture și au câștigat fără prea mari emoții : 27-23. Pentru Corona, cele mai multe goluri le-a marcat Natalia Fonseca – 5, urmată de Azenaide Carlos – 4 și Bobana Klikovac – 4.

Echipa Brașovului se află pe locul 11 în clasament (loc de baraj) și va juca etapa viitoare meci de totul sau nimic, în deplasare, cu o contracandidată la evitarea locurilor de baraj, HC Zalău.