,,Lupii”au pierdut, după un meci maraton de 85 de minute!

0 251

Meciul trei al sfertului de finală Corona – Ujpest, a fost așteptat cu interes la Brașov de spectatorii care au venit să asiste la o partidă de calitate și la o prestație foarte bună a favoriților. Într-adevăr, echipa brașoveană le-a răsplatit așteptările în primele două reprize, când determinarea și insistența a atins cote maxime, astfel încât „lupii” au terminat fiecare repriză în avantaj. Prima parte s-a încheiat cu 1-0, golul fiind marcat de Arpad Mihaly (min. 3’56’’) iar a doua, cu 2-1, prin golurile înscrise de Sirokovs (min. 22’50’’) și Gliga (min. 36’09’’). După două reprize, Corona conducea cu 3-1. Partea a treia a fost foarte dinamică, ritmul a rămas nemodificat, însă Ujpest a redus din handicap, în min. 49’12’’, scor 3-2. „Lupii” au forțat spre finalul partidei, însă șansa nu le-a surâs, pentru că UTE a echilibrat balanța scorului, cu doar 3’12’’ înainte de final: 3-3. A urmat, conform regulamentului, o repriză de prelungiri de 20 de minute, în care s-a jucat preponderent în treimea echipei oaspete, „lupii” forțând cu toate liniile și având nenumarate ocazii de a înscrie, printre care și o bară. Departajarea nefiind realizată, s-a trecut la o noua repriză de 20 de minute, Ujpest reușind să marcheze în min. 5’32’’ și să câștige cu 4-3.
Luni, 26 februarie, de la ora 18.30, se va disputa meciul 4 al seriei, scorul fiind în acest moment 2-1 pentru Ujpest.