Handbal : ACS Transilvania Brașov a câștigat ,,semifinalul” și s-a calificat la...

Handbal : ACS Transilvania Brașov a câștigat ,,semifinalul” și s-a calificat la Turneul Final Junioare 4

0 46

Echipa de junioare 4 a ACS Transilvania a câștigat Turneul Semifinal al Campionatului Național, obținând, astfel, calificarea la Turneul Final de pe primul loc.

În grupele competiției care a avut loc chiar la Brașov, micuțele handbaliste ale Transilvaniei au învins  34-16 pe LPS Satu Mare, cu 29-20 pe Potaissa Turda și cu 17-16 pe Corona Brașov, iar în finală au trecut de Kids Tâmpa Brașov cu 21-13.

A fost un Turneu Semifinal frumos, încununat cu 4 victorii din 4 jocuri disputate. Sunt foarte mândră de fete și de evoluția lor! Felicitări tuturor, atât celor prezente cât și celor care nu au fost alături de noi! Suntem cu toate o familie  și fiecare dintre ele au contribuit la rezultatele de până acum. Au muncit, și-au dorit, au luptat și au câștigat. Ce poate fi mai frumos de atât? Suntem în primele 16 cele mai bune echipe din țară la această categorie de vârsă. Obiectivul nostru era calificarea la turneul final. Mă bucură faptul că am reușit să ne calificăm și nu oricum, ci de pe primul loc. Avem 21 de victorii din 22 de jocuri în cele 3 turnee disputate până acum iar asta ne motivează să ne dorim mai mult. Vom merge la turneul final cu încredere și determinare să ne jucăm șansa. Vreau să mulțumesc părinților, colegilor și conducerii clubului pentru susținerea permanentă”, a spus Oana Apetrei, antrenoarea junioarelor 4 de la Transilvania.