,,Lupii”au încheiat o nouă deplasare în Ungaria; Bilanțul : doar…un punct câștigat!

0 424

,,Lupii”au încheiat deplasarea de trei partide în Ungaria, contând pentru Erste Liga, cu un punct. Un bilanț mediocru, care va alimenta, din nou, nemulțumirea fanilor! În primul meci, Corona Brașov Wolves a cedat, cu 2-7 (0-4, 1-1, 1-2), în fața echipei Miskolci, lidera detașată a clasamentului. Golurile ,,lupilor”au fost înscrise de Walls și M. Biro. A urmat un meci interesant, cu Dunaujvaros. Echipa brașoveană s-a trezit condusă la un moment dat, cu 3-1, dar a recuperat rapid și a reușit egalarea, în ultimul minut de joc : 3-3. Când toată lumea se gândea că vor fi prelungiri, în momentul în care mai erau de joc 25 de secunde, echipa maghiară a înscris din nou, obținând victoria, cu 4-3. Golurile echipei brașovene în acest meci au fost marcate de Sirokovs, Filip și Walls. Luni,în ultima partidă a miniturneului, echipa brașoveană a jucat cu UTE, de care a fost învinsă cu 1-0, unicul gol fiind marcat în prelungiri.
Corona Brașov ocupă locul 7 în Erste Liga, cu 24 de puncte, din 19 partide disputate.