,,Lupii”au dres busuiocul și au egalat Ujpesti, în seria sferturilor de finală...

,,Lupii”au dres busuiocul și au egalat Ujpesti, în seria sferturilor de finală ale Erste Liga!

0 264

Al patrulea meci Corona – Ujpest, din sferturile de finală Erste Liga, a fost spectaculos, „lupii” dorind să își ia revanșa, după neașteptatul eșec din meciul anterior. Tentativa lor a reușit, cu toate că meciul a început cu un gol al oaspeților, înscris foarte rapid: 0-1. Corona a revenit repede și a întors rezultatul, prin golurile marcate de Macmillan (min. 9’23’’) și Molnar Zsombor (min. 18’37’’), 2-1 la prima pauză. În repriza a doua, „lupii” au fost foarte insistenți, au dominat mare parte din timp și au înscris de două ori, prin Biro O. (min. 29’47’’) și Gliga (min. 39’25’’). Scor după două reprize : 4-2 pentru echipa Brașoveului. ,,Lupii” au început bine și ultima repriză, reușind să se distanțeze după numai un minut și 14 secunde, la 5-2, prin golul înscris de Trancă. Ultimul gol, înscris de oaspeți, cu aproape trei minute înainte de final, a stabilit scorul partidei: 5-3 pentru Corona Wolves, care egalează situația meciurilor din serie: 2-2!
Următorul meci dintre cele două echipe, va avea loc la Budapesta, joi, 1 martie, după care, sâmbătă, 3 martie, de la ora 18.30, va avea loc a șasea partidă, la Brașov.