,,Lupii” s-au împiedicat în final, după ce păreau siguri de victorie

0 293

Corona Braşov şi UTE au furnizat un spectacol agreabil, pe gheaţa patinoarului Braşov, în cadrul Erste Liga. Prima repriză a fost dominată clar de „lupi”, care au înscris în min. 7’14’’, prin Walls, în inferioritate numerică. În afara golului, Corona Braşov a avut şi alte ocazii, printre care şi o bară. În repriza a doua, echipele şi-au împărţit perioadele de dominare şi au înscris fiecare câte un gol. UTE a egalat în min. 30’35’’, pentru ca Biro Gergo să îi readucă pe „lupi” în avantaj, în min. 38’30’’, după o fază în care a scăpat singur cu portarul advers şi nu a greşit. Incredibilul s-a produs în repriza a treia… Chiar dacă echipa Braşovului a înscris în min. 48’21’’, prin acelaşi Braden Walls, ducând scorul la 3-1, finalul meciului a rezervat o surpriză de proportii: UTE a reuşit în ultimele 10 minute să înscrie nu mai puţin de 3 goluri şi să întoarcă, incredibil, rezultatul. Scor final : 4-3 în favoarea echipei maghiare, iar Corona se află la al treilea meci în care are avantaj şi,totuşi, până la final,pierde!
În mod cert, meciul din această seară a fost unul complicat pentru noi. Am jucat o prima repriză bună, a doua repriză am fost dominaţi de adversar, însă, in prima parte a reprizei a treia, se părea ca vom câştiga, întrucât aveam un avantaj de două goluri. Apoi am clacat şi am pierdut conducerea. Nu ştiu ce s-a întâmplat exact, va trebui să urmăresc înregistrarea meciului şi să-mi dau seama unde s-a rupt partida pentru noi. Devine frustrant pentru mine şi pentru noi ca echipă, să pierdem meciuri la un gol diferenţă după ce am avut conducerea în mai mult de 70 la sută din meci”, a declarat Martin Lacroix, antrenor principal Corona Braşov