,,Lupii”, de la extaz la agonie, în ultimul minut al meciului cu...

,,Lupii”, de la extaz la agonie, în ultimul minut al meciului cu Dunaujvaros!

0 297

Sportul, în general și hocheiul, în particular, ne oferă deseori momente unice, la care cu greu te poți gândi…Unul dintre acestea, s-a petrecut duminică seara, la meciul disputat în Ungaria, între Dunaujvaros și Corona Brașov. Echipa brașoveană s-a trezit condusă la un moment dat, cu 3-1 dar a recuperat rapid și a reușit egalarea, în ultimul minut de joc : 3-3. Când toată lumea se gândea că vor fi prelungiri, în momentul în care mai erau de joc 25 de secunde, echipa maghiară a înscris din nou, obținând o victorie rară, în condițiile date : 4-3! Este, totuși, de neînțeles, felul cum lupii”au înțeles să trateze ultimele secunde, după ce egalaseră…O astfel de evoluție a scorului, cu două goluri marcate în ultimul minut, se întâmplă foarte rar, la un meci de hochei. Golurile echipei brașovene în acest meci, care ar trebui uitat cât mai repede, au fost marcate de Sirokovs, Filip și Walls. Dealtfel, în cele două meciuri disputate până acum la această depasare în Ungaria, Corona a pierdut de tot atâtea ori, primul eșec fiind consemnat în disputa cu valoroasa Miskolci : 2-7, golurile ,,lupilor”fiind înscrise de Walls și M. Biro.