,,Lupii” au spulberat tot ce le-a ieşit în cale : Corona Braşov...

,,Lupii” au spulberat tot ce le-a ieşit în cale : Corona Braşov – UTE 5-3!

0 399

Corona Brasov Wolves a avut de înfruntat, acasă una dintre favoritele Ligii Mol, echipa clasată pe locul 2, Ujpesti. A rezultat un meci de mare angajament, de excelentă factură tehnică, însoţit de faze derulate în viteză, la ambele porţi. “Lupii”, au făcut probabil cele mai bune reprize de acasă, din acest sezon, a doua şi a treia, supunându-şi adversara la un forcing necontenit, cu faze purtate în viteză şi cu şuturi necruţătoare. După prima repriză, încheiată cu 1-0 în favoarea oaspeţilor, Corona Braşov Wolves şi-a dat drumul la joc şi a câştigat a doua repriză de o manieră impresionantă, întorcând rezultatul: 2-1, prin reuşitele de excepţie ale lui Klempa, în min. 24 şi Mihaly, în min. 27,36. Repriza a treia a fost bogată în goluri şi a revenit, de asemenea, echipei braşovene, care a înscris prin Otto Biro, în min. 44,51, Klempa, în min. 49,42 şi Ian Mcdonald, în poarta goală, cu 53 de secunde înainte de final. Sunt trei puncte mari în contul “lupilor”, Corona Braşov Wolves ocupând în continuare locul 4 în clasament, cu 52 de puncte. De remarcat evoluţia excelentă în poartă a lui Toke, cu parade magistrale, care i-au lăsat…mască pe oaspeţi!

,,În primul rând, trebuie să îi felicit pe cei de la UTE, pentru seria victoriilor pe care au avut-o şi eu consider că, în acest moment, este cea mai buna echipă a Ligii Mol. Aşteptam să avem un meci greu şi aşa s-a şi întâmplat, a fost aproape ca un meci de play-off. Am avut atmosfera necesară, viteza necesară în joc, intensitatea, totul a fost foarte bine în această seară. A fost un meci bun şi curat, iar cele trei puncte câştigate sunt foarte bune pentru noi, în acest moment”, a spus Martin Lacroix, antrenor principal Corona Braşov

Jucării de pluş, pe gheaţă!

Următorul meci al Coronei Braşov se va derula marţi, 13 decembrie, de la ora 18,30, în compania echipei Ferencvaros. În cadrul acestui meci, se va desfăşura a cincea ediţie a evenimentului ,,De Sărbători, dăruieşte un zâmbet!”, în cadrul căruia se vor arunca jucării de pluş pe gheaţa patinoarului, la primul gol înscris de Corona Braşov Wolves. Jucăriile colectate vor fi dăruite copiilor defavorizaţi