,,Lupii” au dat recital : Corona Braşov Wolves – Dunărea Galaţi 12-4!

0 392

Meci fabulos pe gheaţa Patinoarului Olimpic Braşov : a doua partidă a “lupilor” împotriva Dunării Galaţi, care a contat atât pentru Liga Mol, cât şi pentru Campionatul Naţional…Întâlnirea a început destul de echilibrat, echipa braşoveană a condus cu 1-0, dar Dunărea a revenit spectaculos şi a întors scorul, conducând cu 2-1. Spre finalul primei reprize, Corona a egalat, fixând scorul primei parti 2-2. De aici, puţină lume s-ar fi aşteptat la o evoluţie a scorului net în favoarea echipei pregătită de Martin Lacroix. Într-adevar, în repriza a doua, echipa braşoveană a reuşit să înscrie două goluri, astfel încât scorul a devenit 4-2. De aici, a urmat ,,masacrul”, iar meciul a curs cu autoritate în favoarea “lupilor”, care au înscris din orice poziţie, au făcut spectacol, spre bucuria fanilor şi au dus scorul la proporţii nebănuite, 12-4, scor final! Un meci fără istoric, după o primă repriză care nu prevestea decât suspans…
,,Ceea ce am apreciat foarte mult în această seara, a fost devotamentul şi atitudinea jucătorilor mei, care nu s-au panicat deloc, au jucat foarte calm şi pozitiv. Mi-au plăcut mulţi dintre jucatori, precum Balasz, Nagy Csaba, Daniel Trancă. Poate că jucătorii Galaţiului au fost obosiţi, după meciurile multe jucate în ultima perioadă, dar eu tot îmi voi asuma, în numele echipei noastre, meritul acestei victorii. Am jucat simplu, am şutat pucul spre poartă şi, per total, sunt mulţumit”, a declarat Martin Lacroix, antrenor principal Corona Wolves
Duminică, 2 octombrie, Corona Braşov Wolves, va sustine al treilea meci consecutiv acasă, urmând să întâlnească, de la ora 18.30, puternica echipă maghiară Miskolc.