FC Brașov a dres busuiocul și a revenit pe locul doi :...

FC Brașov a dres busuiocul și a revenit pe locul doi : Luceafărul Oradea – FC Brașov 1-2!

0 502

După dezonoranta înfrângere cu Academica Clinceni, FC Brașov a reușit o prestație de trei puncte, într-o deplasare mult mai dificilă, decât a fost cea de pe meleagurile ilfovene : la Oradea! Echipa brașoveană a învins marți pe Luceafărul Oradea, echipă care s-a prezentat la acest meci după ce, la rândul ei, câștigase etapa precedentă la Mioveni. Formația pregătită de Cornel Țălnar a prestat un joc mai bun, mai eficient decât în alte ocazii și s-a impus cu 2-1! ,,Stegarii”au deschis scorul în minutul 38, atunci când Goge a fructificat o pasă excelentă a lui Grigorie : 1-0. În repriza a doua, FC Brașov și-a mărit avantajul, datorită golului marcat de același insistent Goge (2-0, min. 80). Gazdele au avut o tresărire de orgoliu și au redus din handicap în min.86, datorită golului înscris de Păcurar, care a fixat scorul final, în ciuda asaltului gazdelor, în ultimele minute : 1-2.
FC Brașov : Fl. Iacob – Băjan, Leca, Șerban, Stan – Răsdan (Răchișan), P. Iacob, Vl. Munteanu (Poverlovici), Goge – Grigorie (I.Popa) – Istrati.
FC Brașov are 34 de puncte, a revenit pe locul secund în clasament și va juca în ultima etapă a turului cu FC Afumați, la Brașov (luni, 28 noiembrie, ora 18,00)