,,Lupii” s-au impus într-un meci amical, după o prestație bună : 3-2,...

,,Lupii” s-au impus într-un meci amical, după o prestație bună : 3-2, cu Gheorghieni

0 164

Corona Brașov Wolves a reușit să câștige meciul de pregătire disputat sâmbătă, pe gheața proprie, învingând cu scorul de 3-2 (1-1, 1-0, 1-1) de ACSH Gheorgheni, una din echipele cu achiziții bune în intersezon, printre care și fostul jucător al Brașovului, Tendler. Matyas Biro a deschis scorul în prima repriză, în minutul 2’04, fructificând o fază la care au mai contribuit canadienii Chase Harrison și Cody Fowlie. Apoi, Gheorghieni a egalat, însă, în cea de-a doua repriză, fundașul canadian Nelson Armstrong a readus echipa Brașovului în avantaj, în minutul 32’06, după un șut puternic, la colțul scurt al porții apărate de Gellert Ruczuj. În repriza a treia, oaspeții au reușit, o nouă egalare, scorul devenind 2-2.
Golul victoriei a fost marcat în min. 51’22, când Peter Balazs a reușit să înscrie un gol spectaculos în inferioritate numerică, după ce a depășit mai mulți adversari.

Liniile folosite de către cei doi antrenori ai echipei Corona Brașov Wolves, Julius Penzes și Ondrej Rusnak:

Portari: Patrik Polc și Zoltan Toke.

L1:  Pavlo Borysenko, Bors Huba – Cody Fowlie, Zoltan Molnar, Matyas Biro

L2: Nelson Armstrong, Chase Harrison – Peter Balazs, Daniel Trancă,  Levente Zsok

L3: Ede Mihaly, Otto Biro – Gergo Biro, Roberto Gliga, Zsombor Molnar

L4: David Szabo, Tamas Gajdo – Iulian Chițac, Gajdo Balazs, Andrei Haraga