De necrezut : ,,lupii” au condus cu 3-0 la Budapesta dar au...

De necrezut : ,,lupii” au condus cu 3-0 la Budapesta dar au pierdut cu 3-4!

0 288

Deplasarea ,,lupilor” în Austria şi Ungaria s-a terminat cu un gust amar pentru suporterii acestora…Şi asta, pentru că ultimul meci, cel de la Budapesta, cu MAC ar trebui uitat cât mai repede, din moment ce ,,lupii” au avut avantaj de trei goluri, după o repriză şi jumătate, pentru ca apoi să se prăbuşească totul! Într-adevăr, Corona Braşov Wolves a piedut acest ultim meci, cu 3-4 (3-0, 0-3, 0-1) şi firesc, se pune întrebarea : ,,ce se întâmplă?”…Mai ales, că şi prima partidă din această deplasare, cu Vienna Capitals II, a avut o evoluţie a scorului asemănătoare, din moment ce echipa braşoveană a condus cu 2-1, după prima repriză, ca să piardă apoi în prelungiri, cu 3-4! A fost unicul punct cules din acest miniturneu, pentru că al doilea meci, cel cu Ferencvaros, a însemnat un eşec, tot la limită, 4-5 (2-2, 1-1, 1-2). Golgheterul echipei braşovene în aceste trei meciuri a fost Braden Walls, însă nu a fost, se pare, suficient…,,Lupii” vor reveni acasă, urmând să joace acum trei partide consecutuve, pe gheaţa proprie…Până atunci, Corona Braşov Wolves are 4 puncte, din 5 meciuri disputate…Cam puţin!