Trei medalii pentru scrimerii brașoveni, la ,,Cupa Stebal”

0 293

Micuţii sportivi de la secţia de scrimă, arma floretă, a clubului Corona Brașov, au obţinut rezultate foarte bune, weekendul trecut, la ,,Cupa Stebal”, competiţie rezervată copiilor cu vârsta între 10-11 ani. Sportivii antrenaţi de Matei Piukovici şi Dorin Moraru au obţinut două medalii, la categoria 10-11 ani. Este vorba despre o medalie de argint, obținută de Alexandra Olaru şi una de bronz, câștigată de Sonia Tighinean. Mai mult, la categoria 8-9 ani, colecția clubului s-a îmbogățit cu o medalie de argint, datorită sportivei Erika Imre. De asemenea, la categoria 10-11 ani, Enya Male a terminat pe poziţia 5, în vreme ce Denisa Pescăruş a încheiat concursul pe locul 6. La categoria 8-9 ani, Sonia Lupaşcu s-a clasat pe locul 7. La băieţi, la categoria 10-11 ani, Tudor Grădişteanu a încheiat concursul pe locul 7.