Şi-au pus clopoţei la gât : ,,lupii” încheie anul cu trei victorii!

0 478

După ratarea adjudecării Cupei României, ,,lupii” s-au răzbunat în turneul din Ungaria, contând pentru Liga Mol şi au câştigat toate cele trei partide! A fost turneul stranierilor Klempa, McDonald, Filip şi McGregor, care au marcat şi au dat pase decisive, aducându-şi contribuţia majoră la adjudecarea punctelor.
Corona Braşov Wolves a câştigat prima partidă, după prelungiri, în faţa viceliderei Ligii, MAC Budapesta : 4-3 (2-1, 1-1, 0-0, 0-0, 1-0). Golurile echipei pregătită de Martin Lacroix au fost marcate de : Klempa 3, inclusiv golul din şut de departajare şi McGregor.
În a doua partidă, Corona Braşov Wolves a spulberat Fehervar Titanok, cu 5-1 (0-0, 3-0, 2-1), după o a doua repriză de excepţie. Reuşitele ,,lupilor” au aparţinut stranierilor de top, la fel ca în meciul anterior : McDonald (2), Klempa 1, McGregor, Filip!
Rezultatul celui de-al treilea meci a fost important pentru echipa braşoveană, fiind realizat în meciul cu principala contracandidată la locul 4 în clasamentul Ligii Mol : Dunaujvaros – Corona Braşov : 3-6 (1-1, 2-1, 0-4), după o a treia repriză foarte bună, prin golurile marcate de Filip, Klempa, McGregor, I. Nagy, Gliga şi Mihaly.
După 34 de partide, echipa braşoveană are 62 de puncte şi ]ncheie anul pe locul 4 în clasamentul Ligii Mol, fiind urmată de Dunaujvaros, la 10 puncte distanţă!