Puncte mari, irosite în prelungiri : AS,,Steagu Roşu” Braşov – Inter Tărlungeni...

Puncte mari, irosite în prelungiri : AS,,Steagu Roşu” Braşov – Inter Tărlungeni 1-1!

0 280

Etapa a patra a Ligii a patra, braşovene, de fotbal, a adus amărăciune printre suporterii ,,galben-negrilor”. Aceasta, pentru că ,,stegarii” nu au reuşit să treacă pe ,,Tineretului” de Inter Tărlungeni, cu toate că a condus şi a avut meciul în mână…
În prima repriză, echipa braşoveană a fost lentă şi previzibilă, adversara reuşind cu uşurinţă să anihileze din faşă orice intenţie ofensivă a elevilor lui Petre Lucian. În partea a doua a meciului, ritmul a fost mai accelerat, iar schimbările operate de antrenorul gazdelor au avut darul să impulsioneze jocul ,,stegarilor”. Aşa a apărut primul gol al meciului, înscris în min. 66 : poenarul a centrat perfect de pe stânga şi Andrii, proaspăt introdus în joc, a reluat cu capul în plasă : 1-0! După golul primit oaspeţii au încercat să atace mai mult, iar gazdele au făcut pasul înapoi. Mare greşeală, pentru că Inter Tărlungeni a lovit exact când le era lumea mai dragă jucătorilor lui Petre Lucian, adică în prelungiri, când ,,stegarii” se vedeau deja cu toate punctele în buzunar. Nu a fost aşa, pentru că Neculai a speculat prompt o ieşire hazardată a portarului Mutu dintre buturi şi a trimis în plasă : 1-1 (min. 93!!)
Au fost două puncte uriaşe irosite de AS,,SR” Braşov, de fapt prima sincopă a parcursului de regularitate de până acum! Mai notăm apariţia în echipa braşoveană a fundaşului Alexandru Vagner, care a jucat şi în prima ligă pentru FC Braşov.
AS,,SR” : Mutu – Dumitraș, Alupei, Poenaru, Vagner, H. Popa, Codreanu (Burlacu), Cocan, Vârlan (Oprea), Fânariu (Andrii), Damian
În etapa următoare, AS,,SR” va juca pe terenul echipei Inter Cristian.