Prelungirile nu au ţinut cu ,,lupii”

0 425

După două jocuri câştigate în Liga Mol, ,,lupii” s-a aliniat pe gheaţa braşoveană pentru un nou meci important, împotriva celor de la Dunaujvarosi. Partida a început cu avantaj pentru echipa din Ungaria, care s-a văzut relativ repede în avantaj pe tabela de marcaj : 1-0, în min. 4,10. În debutul reprizei secunde, Dunaujvarosi şi-a mărit diferenţa şi se părea că nimic nu o mai întoarce de la un rezultat favorabil. ,,Lupii” au ieşit însă la rampă şi, luptând exemplar, au reuşit să egaleze, prin golurile înscrise de Biro Matyas, în min. 24,07 şi Ian Mcdonald, în min. 50,05. A urmat repriza de cinci minute de prelungiri, care a adus câştig de cauză echipei maghiare, printr-un gol înscris la jumătatea prelungirilor. Scor final : 3-2 pentru Dunaujvarosi, însă echipa braşoveană se alege cu un punct din aceasta dificilă confruntare.
,,Ne aşteptam să câştigăm toate cele trei puncte din acest meci, însă, Dunajvarosi este o echipa bună, şi, cu puţin noroc, au reuşit să câştige. Greşeala noastră cred că a fost faptul că nu am pus o presiune mai mare pe adversari, în prima repriză. În reprizele următoare, am jucat mult mai agresiv şi se putea vedea că adversarii noştri au obosit, dar, din nefericire, am reuşit să câştigăm doar un punct”, a declarat Martin Lacroix, antrenor principal Corona Braşov
Pentru echipa braşoveană urmează un alt meci dificil, sâmbătă, 10 decembrie, de la ora 18,30, împotriva celor de la UTE.