O nouă medalie pentru judoka Remus Radu

0 282

Agentul şef principal al IJP Braşov Remus Radu a câştigat o nouă medalie. Titratul judoka s-a clasat pe locul al II-lea, la Campionatul Naţional de unifight, la categoria „+100 kg, vârsta peste 45 ani”, organizat de Ministerul Afacerilor Interne, la Buziaş, judeţul Timiş.

Competiţia a fost foarte solicitantă deoarece, pe lângă lupta în ring, a fost organizat şi un traseu aplicativ complex.

Poliţistul Remus Radu este deținătorul a 11 titluri de campion și al unui titlu de vicecampion obținute la Campionatul National de judo al Ministerului Afacerilor Interne.

În prezent, deține un rol activ în instruirea polițiștilor din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale, pentru creșterea capacității de răspuns a polițiștilor în situații care presupun folosirea forței și a mijloacelor din dotare.