,,Lupii” și-au dezamăgit suporterii : Corona Brașov – Ferencvaros 1-8!

0 223

Corona Brașov Wolves a înfruntat pe gheața proprie lidera la zi a Erste Liga, Ferencvaros TC. Echipa Brașovului a jucat bine doar în prima jumătate a meciului și, îndeosebi în prima parte a reprizei I. Oaspeții au deschis sorul în min. 6’26’’, pentru ca Tendler să aducă egalarea în min. 10’26’’. Echipa Brașovului a atacat până la finalul primei reprize, având câteva ocazii bune, însă, Ferencvaros a lovit pe contraatac, înscriind încă 2 goluri până la prima pauză (min. 11’38’’ și 19’19’’). Omul meciului la oaspeți a fost Walls, care, până nu demult, îmbrăca tricoul echipei brașovene! Corona a încercat sa atace și în debutul reprizei secunde însă, Ferencvaros, cu o echipă bine articulată și foarte insistentă, a înscris în inferioritate numerică, în min. 33’09’’. La scorul de 1-4, “lupii” au cazut total și până la finalul meciului, au mai primit 4 goluri, chiar dacă în poartă Polc l-a înlocuit, la un moment dat, pe Toke… Scor final 1-8 și suporterii au părăsit, dezamăgiți, arena. Următorul meci al echipei brașovene în Erste Liga va fi luni, 14 ianuarie, ora 18.30, în compania echipei ACSH Gheorgheni, la Patinoarul Olimpic Brașov.