,,Lupii” rup tot în Ungaria!

0 385

După ratarea adjudecării Cupei României, ,,lupii”, nestăpâniţi şi ,,răi” au dat proba poftei lor de ,,sânge” şi şi-au adjudecat două meciuri în Ungaria, în ultimul turneu al anului, contend pentru Liga Mol. Echipa braşoveană a câştigat prima partidă, după prelungiri, în faţa viceliderei MAC Budapesta : 4-3 (2-1, 1-1, 0-0, 0-0, 1-0). Golurile echipei pregătită de Martin Lacroix au fost marcate de : Klempa 3, inclusiv golul din şut de departajare.
În a doua partidă, Corona Braşov Wolves a spulberat Fehervar Titanok, cu 5-1 (0-0, 3-0, 2-1), după o a doua repriză de excepţie. Reuşitele ,,lupilor” au aprţinut stranierilor galonaţi, la fel ca în meciul anterior : MsDonald (2), Klempa 1, Mc Gregor, Filip!
După 33 de partide, echipa braşoveană are 59 de puncte şi ocupă locul 4 în clasamentul Ligii Mol. De mare importanţă va fi meciul de vineri, care încheie anul şi turneul pentru lupi, pe terenul echipei Dunaujvaros. Cele două echipe sunt în luptă direct pentru locul 4!