Hochei : ,,Lupii”, pe locul trei al clasamentului…întors!

1 306

Din nou, contraperformanţă a ,,lupilor” Braşovului, în turneul de trei meciuri în Austria şi Ungaria, contând pentru Erste Liga! Echipa braşoveană a pierdut trei puncte cu ultimele două clasate, Vienna Capitals II şi Fehervari Titanok. În meciul cu Vienna Capitals II, elevii lui Martin Lacroix s-au impus greu, după prelungiri, scor 2-1, pentru ca în disputa cu Fehervari, ,,lupii” să termine cu ,,coada-ntre picioare”, după penaltyuri, scor 2-3. Golurile echipei braşovene, în timpul regulamentar au fost marcate de A. Mihaly şi Wilgosh, dar primul gol al meciului a fost înscris de vienezi, după numai…şapte secunde de joc, acesta fiind cel mai rapid gol înscris până acum în competiţie! Între cele două partide decise după cele trei reprize regulamentare, s-a intercalat o înfrângere clară, 0-3, cu Ferencvaros Budapesta! Cu alte cuvinte, ,,lupii” s-au ales cu doar 3 puncte din acest miniturneu, ceea ce-i menţine pe locul trei al clasamentului…întors!