Hochei : doi fundaşi au adus victoria Coronei Braşov la Viena, în...

Hochei : doi fundaşi au adus victoria Coronei Braşov la Viena, în Erste Liga

0 290

Greu s-a descurcat Corona Braşov Wolves în prima partidă a unui nou turneu, în Austria şi Ungaria, din Erste Liga! Echipa ,,lupilor” Braşovului a întâlnit o codaşă a competiţiei, Vienna Capitals II şi, aşa cum s-a întâmplat şi în precedenta partidă dintre cele două echipe, desfăşurată în capital Austriei, meciul s-a decis după cele trei reprize regulamentare. Până atunci, cele două echipe marcaseră câte un gol. Primii au înscris vienezii, prin Maxa (1-0, min.5), scor care s-a menţinut până în repriza a treia, atunci când a ieşit la rampă fundaşul Bors, care a înscris (1-1, min. 49). Cum scorul nu s-a mai modificat, au urmat prelungirile, în care ,,lupii” au reuşit să înscrie printr-un alt fundaş, Sirokovs (min. 4), situaţie în care două puncte au intrat în contul echipei braşovene. Prima linie a trupei lui Martin Lacroix în acest meci, a avut următoarea configuraţie : Toke – Filip, Sirokovs – Gliga, McMillan, Walls.
Următoarea partidă a echipei braşovene este programată duminică, în Ungaria, cu Ferencvaros