Hochei : Corona Brașov Wolves a câștigat toate meciurile din Ungaria

0 198

,,Lupii”au avut o evoluție excelentă în deplasarea din Ungaria, contând pentru Erste Liga, reușind să câștige toate cele trei meciuri pe care le-au disputat!
În prima partidă, Corona Braşov Wolves a jucat cu UTE, pe care a reuşit să o învingă, după o prestaţie convingătoare. După o primă repriză fără goluri, ,,lupii”s-au descătuşat în următoarele două, încheind partida cu o victorie clară : 3-0 (0-0, 2-0, 1-0).
Pentru echipa Braşovului au înscris : Carlson, Lidhammar şi Tendler.
Corona Braşov şi-a continuat prestaţia excelentă din meciul cu UTE, obţinând duminică o nouă victorie, de data aceasta, în fața echipei Dunaújvárosi Acélbikák, pe care a învins-o cu 5-2 (3-0, 1-1, 1-1). Echipa Brașovului a avut o evoluţie de excepţie, mai ales în prima repriză, când și-a asigurat un avantaj clar. Pentru Corona Braşov Wolves au marcat Tendler, nu mai puţin de trei goluri, Gliga şi Zsok, câte un gol.
A urmat ultimul meci al acestei deplasări și o nouă victorie : 3-2 (1-1, 2-0, 0-1), cu DEAC Debrecen. Golurile ,,lupilor”au fost înscrise de Lidhammar (2) și Borysenko.
Prima linie a echipei Braşovului a fost formată, în toate cele trei partide, din : Toke – Carlson, Peretyagin, Gliga, Lidhammar, Tendler.
În clasamentul Erste Liga, Corona Brașov Wolves este pe locul 3, cu 56 de puncte, din 27 de partide disputate.
Următorul meci al ,,lupilor” este programat la Brașov, în 2 decembrie, cu Ferencvaros.