Hochei : Corona Brașov a pierdut două meciuri la Gheorghieni !

0 352

După trei victorii, cu Steaua și două cu Sportul Studențesc, în Campionatul Național, Corona Brașov a avut de înfruntat de două ori Progym Gheorghieni, pe patinoarul din orașul harghitean. În primul meci, Corona Brașov a pierdut cu 4-6 (3-2, 1-2, 2-0), golurile echipei pregătită de Martin Lacroix fiind marcate de Matyas Biro, Arpad Mihaly, Zsombor Molnar și Braden Walls. De remarcat că la scorul de 4-5, Martin Lacroix a scos portarul, gazdele înscriind în ultimul minut, în poarta goală.
În a doua partidă, Progym a condus cu 2-0, după primele două reprize. În repriza a treia, Arpad Mihaly a redus din handicap (2-1) dar gazdele au refăcut rapid, după doar trei minute, avantajul de două goluri, care s-a regăsit și la final : 3-1 (1-0, 1-0, 1-1) pentru Progym. Corona Brașov ocupă locul 3 în clasamentul Campionatului Național, cu 22 de puncte, din 11 partide disputate.
Următorul meci al ,,lupilor” va fi vineri, 17 noiembrie, de la ora 18,30, la Brașov, cu HSC Miercurea Ciuc, în Erste Liga.