Celta Braşov aduce la Braşov ocupanta locului V în prima ligă de...

Celta Braşov aduce la Braşov ocupanta locului V în prima ligă de futsal

0 407

În sferturile de finală ale Cupei României la futsal, Celta Braşov, din liga secundă se va înfrunta sâmbătă, 25 februarie, de la ora 19,00, în Sala Sporturilor din Braşov, cu Informatica Timisşoara, echipă aflată pe locul V, în prima ligă de futsal.
Sabin Dîrstaru, jucător Celta Braşov : ,,Este o mare bucurie să jucăm împotriva acestei echipe. Timişoara este o multinaţională, cu brazilieni şi sârbi foarte experimentaţi dar şi noi avem un colectiv puternic şi unit şi ne dorim să facem un meci bun. Cupa a fost mereu competiţia surprizelor, iar anul acesta vrem să fim noi surpriza din Final Four!
Înaintea acestui meci, aşteptat cu interes la Braşov, Celta a realizat o utilă repetiţie acssă, întâlnind Inter Gheorghieni, în campionatul ligii secunde. Celta s-a impus clar, cu 6-2 (3-0). Cu două absenţe importante în lot (Radu Burciu şi căpitaul Paul Isac), braşovenii au câştigat împotriva unei echipe clasată pe poziţia a 9-a înaintea acestui meci.
Celta Braşov, ramâne lider după 11 etape din campionatul Ligii a 2-a de futsal.
Vedeta echipei Celta Braşov şi fost jucător al Timişoarei, Adrian Calugăreanu: ,,Va fi un meci special pentru mine, pentru că joc împotriva fostei mele formaţii. Timişoara este cea mai bună echipă în acest moment, îi cunosc pe băieţii de acolo dar sunt încrezător în forţa colectivului nostru. Avem nevoie de susţinerea publicului braşovean şi sperăm să facem o figură frumoasă sâmbătă, la Sala Sporturilor”.