Baschet : Incertitudine în privința adversarei Olimpiei CSU Brașov, în semifinalele Campionatului...

Baschet : Incertitudine în privința adversarei Olimpiei CSU Brașov, în semifinalele Campionatului Național

0 230

Olimpia CSU Brașov a încheiat rapid conturile în sferturile de finală ale Ligii Naționale de baschet feminin, trecând cu 2-0, de ICIM Arad. O victorie importantă, care a calificat echipa Brașovului pentru o nouă finală, în ultimii șase ani. Rămâne de văzut care va fi acea finală, pentru locurile 1-2 sau pentru treapta a traia a podiumului de premiere. Până atunci, echipa brașoveană va juca meciul din semifinalele campionatului, însă nu-și cunoaște încă adversara…Aceasta, pentru că sfertul de finală, care va furniza viitoarea adversară a echipei pregătită de antrenorul principal Dan Calancea nu s-a încheiat. Adversarele sunt CSM Satu Mare și SCM Timișoara, după două partide, scorul fiind egal, 1-1. Cum în prima partidă, timișorencele s-au impus la Satu Mare, nu ar fi exclus să repete isprava și în meciul decisiv, care se va disputa în nordul țării. Este singurul sfert de finală care a intrat în prelungiri, pentru că toate celelalte s-au decis după două meciuri.