Se întâmplă și minuni : ,,Lupii” au câștigat, după ce au fost...

Se întâmplă și minuni : ,,Lupii” au câștigat, după ce au fost conduși cu 4-1!

0 233

Meciul dintre Corona Brașov Wolves și Dunaujvaros, contând pentru Erste Liga, a avut un suspans aparte și un final mai puțin obișnuit…Un final care conferă moral jucătorilor echipei brașovene, greu încercați în ultima vreme… Prima repriză a fost destul de echilibrată. Oaspeții au deschis scorul în min. 3, după care Corona a egalat, în min. 5, prin Mihaly Arpad, ca apoi, oaspeții să preia din nou conducerea, în min. 10! Repriza a doua a aparținut echipei maghiare, care a înscris două goluri, în min. 22 și 31, ducând scorul la 4-1. În această situație, puțini ar mai fi crezut că se mai poate întâmpla ceva. Și totuși, în repriza a treia, “lupii” au reușit imposibilul și au întors scorul, după atacuri susținute și o dominare copioasă. Au înscris Levente Zsok, în min. 54 și Tendler, în minutele 57 și 60, ultimul gol marcat când mai erau 9 secunde de joc! În acest fel, gazdele au egalat scorul pe tabela de marcaj: 4-4. A urmat repriza de prelungiri, fără goluri, după care, loviturile de departajare, care au dat câștig de cauză echipei Brașovului. Au transformat pentru Corona, Tendler și Mihaly Ede. Scor final : 5-4 pentru Corona Brașov, care va reveni pe gheața proprie duminică, de la ora 17.00, pentru meciul cu UTE.