,,Lupii” au câştigat după prelungiri : Ferencvaros – Corona Braşov Wolves 3-...

,,Lupii” au câştigat după prelungiri : Ferencvaros – Corona Braşov Wolves 3- 4 (1-1, 0-1, 2-1, 0-1)

0 404

În al doilea meci al turneului în Serbia şi Ungaria, în Liga Mol, Corona Braşov a jucat în capitala Ungariei, cu Ferencvaros. Meciul a început rău pentru echipa braşoveană, care s-a văzut condusă cu 1-0, printr-un gol primit în superioritate numerică, la o mare greşeală! Apoi, încet, încet, echipa braşoveană şi-a intrat în ritm şi a egalat, apoi a preluat conducerea şi s-a distanţat la 3-1! Cu toate acestea, ,,lupii” au ratat victoria, după timpul regulamentar, pentru că au fost egalaţi la 3(!). În prelungiri, experienţa unor jucători valoroşi şi-a spus cuvântul şi Corona a câştigat, prin golul decisiv al canadianului Mcdonald, aflat la prima reuşită pentru Corona Wolves. Celelalte goluri ale echipei învingătoare au fost înscrise de Tomas Klempa (1-1), Roberto Gliga (2-1) şi Zsolt Molnar (3-1). Scor final : 4-3 pentru echipa braşoveană, care va juca marţi ultimul meci din această deplasare, cu Ujpesti.