,,Lupii” s-au împiedicat acasă : 0-3, cu UTE!

0 221

Pe Patinoarul Olimpic Brașov s-au confruntat două dintre echipele care aspiră la calificarea în play-off-ul Erste Liga: Corona Brașov și UTE. In prima repriză, meciul a fost echilibrat, echipele împărțindu-și perioadele de dominare, fără ca să se înscrie vreun gol. Aspectul jocului s-a menținut și în a doua parte, până în minutul 32 însă, când oaspeții au marcat (0-1). După numai câteva minute, în superioritate numerică, UTE a mai înscris un gol, scorul devenind 0-2 (min. 38). Conduși cu 2-0, “lupii” au încercat din răsputeri să revină în repriza a treia, au atacat mai mult decât adversarii, au avut multe ocazii, însă portarul celor de la UTE, Sila a intervenit, de fiecare dată, eficient. Cu 2 minute și 7 secunde înainte de final, când echipa Brașovului a scos portarul, oaspeții au dat lovitura de grație, reușind să marcheze în poarta goală. Rezultat final : 0-3 și Corona Brașov pierde puncte prețioase acasă, acolo unde va juca și duminică, de la ora 17.00, când va înfrunta o echipă modestă din Erste Liga, Hokiklub Budapesta.