,,Lupii”s-au impus cu destule emoții : 3-2, după penalty-uri, cu Fehervari Titanok

0 176

Meciul dintre Corona Brașov Wolves și Fehervari Titanok a început cu un duș rece pentru „lupi”, care au încasat primul gol în min. 6’56’’ (0-1). Chiar dacă s-au străduit și au atacat, uneori insistent, până la finalul primei reprize, „lupii” nu au reușit să reechilibreze balanța scorului. Acest lucru s-a întâmplat în partea a doua a meciului, cand Dorofeev a reușit să înscrie în superioritate: 1-1, min. 29’51’’. Repriza a treia a fost echilibrată, cu două goluri. Primul a aparținut oaspeților, care au marcat în min. 41’41’’, după care, Corona a reușit egalarea, pentru a doua oară în această partidă, de data aceasta, datorită golului lui Tendler : 2-2 (min. 47’39’’). A urmat repriza de prelungiri, în care nu s-a înscris, după care, loviturile de departajare, care au fost favorabile echipei Brașovului. La șuturile de penalitate, pentru Corona Brașov au înscris Trancă, Lidhammar și Tendler, cel din urmă aducând golul victoriei. Scor final : 3-2 pentru Corona, care va reveni pe gheața proprie în două meciuri cu Sportul Studențesc, sâmbătă (ora 18.30) și duminică (ora 11.00).