Ultima oră : ACS SR Municipal Brașov, victorie importantă în deplasare, cu...

Ultima oră : ACS SR Municipal Brașov, victorie importantă în deplasare, cu ASCO Filiași

0 254

În cadrul etapei a 9-a a Ligii a treia de fotbal, seria a treia, reprezentanta Brașovului, ACS SR, a obținut o victorie importantă în deplasare, pe terenul unei echipe cu pretenții, ASCO Filiași. În Oltenia, pe modestul stadion din Ișalnița, ,,stegarii” au făcut un meci bun, mai ales în repriza a doua, când și-au asigurat victoria. Echipa brașoveană a deschis scorul în min. 17, când a marcat Alex. Avram, după care oltenii au întors scorul, 2-1. Spre finalul primei reprize, în min. 41., ACS SR Brașov a reușit egalarea, prin reușita aceluiași Avram. Repriza secundă a aparținut în totalitate echipei brașovene, care a mai înscris de două ori, prin Damian și H. Popa. Meciul a fost arbitrat de o brigadă prahoveană, formată din Mihai Amorăriței (Câmpina), la centru, Ștefan Dumitrache (Palanca) și Doru Nicolae Petre (Bucov), asistenți.
ACS SR Brașov a acumulat 19 puncte în clasament și a trecut, temporar, pe prima poziție a clasamentului. Sâmbătă, se va disputa un alt meci important în această etapă, în seria a treia : Flacăra Horezu – Turris Tr. Măgurele.