,,Lupii” s-au calificat în finala Erste Liga la hochei!

0 557

Senzațională performanța echipei de hochei Corona Brașov : după ce a fost condusă cu 2-0 în disputa din semifinala cu DEAC Debrecen, echipa Brașovului a reușit 4 victorii la rând și s-a calificat în finala competiției! Meciul al șaselea, disputat la Debrecen a fost câștigat de Corona Brașov, care, chiar dacă a fost condusă cu 3-1 după două reprize, nu a cedat și a înscris 4 goluri în ultima repriză, fără să primească vreunul! Scor final : 5-3 (1-1, 0-2, 4-0) pentru Corona Brașov, autorii golurilor echipei Brașovului fiind : McFadden (min. 04’30”), Gliga (47’50”), Valchar (54’50”), Klempa (57’05”), Finucci (59’23”). Cu scorul general de 4-2, echipa brașoveană s-a calificat în finala Erste Liga 2021, unde va întâlni SC Miercurea Ciuc, care a trecut, cu același scor general, de Ferencvaros. Pentru prima dată, finala competiției organizată de Ungaria, se va disputa între două echipe românești!