Gyor este noua campioană a Europei la handbal fete; CSM Bucureşti a...

Gyor este noua campioană a Europei la handbal fete; CSM Bucureşti a terminat pe locul III

0 261

Gyor a câştigat Liga Campionilor la handball feminin, după ce a învins Vardar Skopje în finală cu 31-30, după prelungiri. La sfârşitul timpului regulamentar, scorul a fost egal, 26-26. CSM Bucureşti s-a ales cu bronzul în Ungaria, după o ce a trecut de Buducnost., cu 26-20, într-un meci dominat de fetele lui Per Johansson. Cristina Neagu a jucat doar în primele minute ale meciului, fiind trecută pe bancă după ce a marcat de 3 ori, din 6 încercări. Campioanele României au ratat calificarea în marea finală după înfrângearea suferită în meciul cu Vardar, scor 33-38, în timp ce Buducnost a fost învinsă de Gyor, 20-26.