Fotbal, Liga a treia : SR Brașov, înfrângere, Râșnov, victorie, ambele în...

Fotbal, Liga a treia : SR Brașov, înfrângere, Râșnov, victorie, ambele în deplasare

0 240

ACS SR Brașov continuă seria evoluțiilor modeste în acest campionat, după ce a pierdut, cu 3-1, meciul disputat, în deplasare, cu FC Pucioasa. Brașovenii au condus cu 1-0 la pauză, prin golul marcat de Sergiu Șerban (minutul 8). După pauză, Pucioasa a revenit și a câștigat, cu 3-1, prin golurile marcate de Calofir (min. 67), Enache (74) și Iamandache (85). În schimb, o altă echipă din județ, Cetate Râşnov, a făcut o figură frumoasă și a produs surpriza, la Blejoi. Elevii lui Petre Lucian s-au impus cu 2-1, prin golurile marcate de Diego Alupoaie (12) și Staicu (35).