Fotbal, Liga a treia : Kids Tâmpa Brașov – Astra Giurgiu II...

Fotbal, Liga a treia : Kids Tâmpa Brașov – Astra Giurgiu II 1-3 (0-2).

0 299

Într-o partidă din Liga a treia de fotbal, seria a 5-a, lanterna roșie a clasamentului, Kids Tâmpa Brașov nu și-a dezmințit poziția în clasament și a pierdut un nou meci, ce-i drept, în fața unui satelit a echipei din prima ligă : 1-3, cu Astra 2 Giurgiu. Pentru Kids a marcat Ionescu, în min. 82

Antrenorul brașovean Vasile Tatarciuc a declarat : ,,Din păcate, fotbalul de joacă pe goluri. Am început meciul bine, am avut cinci situații în prima repriza, dar nu am reușit să concretizăm. Ei au avut două ocazii și ne-au dat două goluri. Repriza a doua am dominat-o, dar iar am luat un gol la singura lor faza de atac. Așa e, plătim tribut tinereții. Speram sa obținem cât mai multe puncte în cele 4 meciuri pe care le mai avem de disputat”.