Steaua nu a reusit sa treaca de ultima clasata

0 219

Steaua Bucuresti grupare finantata de omul de afaceri Gigi Becali, a ratat ocazia de a reveni pe primul loc al clasamentului Ligii I, dupa ce a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu Astra Ploiesti.
In cazul unei victorii in meciul de luni seara, Steaua ar fi avut ocazia de a reveni din nou in fruntea clasamentului. Si sansele ca acest lucru sa se intample erau foarte mari, pentru ca a intalnit Astra Ploiesti, echipa de pe ultimul loc, care in sapte etape nu a castigat nicio partida.
Unicul gol al Stelei a fost marcat de grecul Kapetanos, in minutul 23, care l-a invins pe Miron cu o lovitura de cap din opt metri. In minutul 33, in urma unor erori in defensiva bucuresteana, Fatai a sutat din voleu de la 16 metri, mingea fiind retinuta de Tatarusanu.
Cu 20 de minute inainte de finalul jocului, Alexandru Matel a executat foarte bine o lovitura libera de la 20 de metri si scorul a devenit 1-1. Stelistii s-au aruncat imediat in atac, dar au facut-o haotic, si in minutul 87 erau sa mai primeasca un gol, Fatai trimitand pe langa din fata portii.