Fotbal, Liga a treia : ACS SR Brașov, emoții în play-out

0 274

În Liga a treia de fotbal, seria a 5-a, ACS SR Brașov, antrenată de Sorin Corîiu,  a pierdut, cu 4-1 (1-1) meciul disputat în deplasare, cu CSO Plopeni. ACS SR a condus încă din minutul 4, după autogolul lui Minea. Gazdele au egalat în minutul 32, atunci prin Ciobanu, care a profitat de o greșeală în defensiva brașoveană și a înscris de la 8 metri. Prahovenii au marcat din nou, în min. 50, prin Rudaru (2-1), după care s-au distanțat clar, datorită golurilor înscrise de Ciobanu (min.60), după o și Rudaru, care a stabilit scorul final, în minutul 88.

Cu trei etape înainte de final, ACS SR Brașov ocupă locul retrogradabil 8, fiind la patru puncte de ocupanta locului 7, FC Hermanstadt II.
Tot în această rundă, Cetate Râșnov a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat în deplasare cu FC Pucioasa, joc din etapa a 7-a din play-off-ul Ligii a 3-a.