Urziceniul a facut instructie cu Timisoara

0 427

Umirea Urziceni echipa pregatita de fostul international roman Dan Petrescu, a reusit sa se impuna vineri seara, scor 4-1, in fata gruparii Poli Timisoara dupa o „dubla” reusita de Bogdan Stancu in minutele 5 si 51 si dupa un penalty banatean executat de trei ori. Au mai marcat Paduretu in minutul 83 si Onofras in minutul 86 pentru Unirea, respectiv Alexa in minutul 90, din penalty, pentru Poli.
Poli Timisoara a avut cea mai neagra repriza a sezonului, reusind „performanta” de a termina prima parte cu niciun sut pe spatiul portii aparate de Bogdan Stelea. Gazdele au inceput bine meciul, reusind sa marcheze inca din minutul 5, cand Stancu a profitat de ezitarea lui Marius Popa si a lui Dancia care se invitau reciproc la balon, marcand printr-un sut din cadere.