Un meci de hochei, care trebuie uitat repede : Corona Brașov –...

Un meci de hochei, care trebuie uitat repede : Corona Brașov – Gheorghieni 4-5 (0-1, 0-1, 4-3)

0 252

Incredibil meci, cu un final interzis celor ce suferă cu inima…Pe ghața Patinoarului Olimpic Brașov s-au întâlnit Corona Brașov și Gheorghieni, partidă contend atât pentru Erste Liga, cât și pentru Campionatul Național. După primele două reprise, în care Corona a atacat mai mult și a avut o sumedenie de șuturi spre poartă, oaspeții s-au trezit în avantaj, grație și golului marcat de Trancă, fostul jucător al Coronei (0-2). Repriza a treia a fost uluitoare. Corona a revenit miraculos, egalând la 2, oaspeții au mai înscris o data și au trecut, din nou, în avantaj, 3-2. Peste doar câteva secunde, echipa Brașovului a reușit o nouă egalare, 3-3, iar când mai erau 2 minute de joc, ,,lupii’’au aruncat tribunele în aer, datorită golului înscris de Gliga (4-3)! Au urmat ultimele două minute așa cum nu credem că au mai trăit jucătorii Brașovului ți nici spectatorii brașoveni : Gheorghieni a marcat două goluri, printre care al doilea cu assist ul lui..Trancă…Scor final : 5-4 pentru Gheorghieni, când tot ce trebuiau să facă jucătorii Brașovului este să fi rezistat două minute…

Mai trebuie semnalat că echipa brașoveană a ratat o lovitură de penalitate, în repriza a doua, la scorul de 0-1 (foto), iar Gheorghieni a avut un gol anulat, la același scor…