Trei victorii, din trei meciuri, pentru juniorii U16 de la FC Braşov

0 525

Liga Elitelor pare să priască juniorilor braşoveni. Asta pentru că astăzi au ajuns la cea de-a treia victorie consecutivă, în tot atâtea meciuri disputate. Jucătorii antrenaţi de Ionuţ Mitroi şi Marian Cristescu au reuşit să câştige în deplasare, scor 1-0, cu LPS Iaşi. Golul victoriei a fost marcat de Marco Popescu, în minutul 61. Cei doi antrenori au început partida cu următoarea formulă: Chiriac, Sezer, Dascălu, Pandele, Sebastian Popescu, Răuţă, Moroe, Lazăr, Marco Popescu, Racz şi Cioriia. Au mai jucat: Galliano, Vajoi, Păun, Chelaru şi Oprea.

,,A fost un meci de luptă, suprafaţa de joc nu ne-a avantajat pentru a ne face jocul dorit, dar şi aşa ne-am creat multe situaţii de gol reuşind să înscriem în minutul 61. Felicităm băietii pentru atitudine şi efortul depus!”, a spus la finalul meciului Marian Cristescu.

Juniorii braşoveni U16 dispută următoarea partidă din Liga Elitelor, acasă, sâmbătă de la ora 10.00 contra celor de la Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.