Taurii i-au luat in coarne pe caini

0 236

Gruparea Dinamo Bucuresti campioana Romaniei in sezonul trecut, a pierdut in fata propriilor suporteri, cu scorul de 0-2 (0-0), meciul jucat in compania formatiei FC Vaslui, intr-o partida contand pentru etapa a II-a a Ligii I de fotbal.<br><br>

In minutul 49, fostul dinamovist Silviu Balace, a reusit sa impinga balonul in poarta dupa un duel cu Bratu. Doua minute mai tarziu, Temwanjera a recuperat o minge in banda dreapta de atac a oaspetilor, a centrat pentru Adrian Gheorghiu care a reluat fara probleme sub transversala, imparabil pentru Lobont. Mircea Rednic a mutat imediat facand o dubla schimbare insa practic totul a fost in zadar. „Cainii” nereusind sa inscrie pana la sfarsitul partidei nici macar golul de onoare.<br><br>

Comentand acest insucces, Nicolae Badea presedintele dinamostilor a spus: „E o infrangere la care nu ma asteptam. Suntem afectati si suparati si noi, si suporterii, si jucatorii si antrenorii. Totusi, suntem la inceput, meciul trebuie analizat de catre antrenor si jucatori ca sa vedem unde au gresit. Pe noi ne intereseaza mai mult restul campionatului si cupele europene”, a mai spus Nicolae Badea, adaugand ca asteapta o explicatie de la staff-ul tehnic al echipei pentru aceasta infrangere.