Tamas a vazut rosu in fata ochilor

0 293

Brasoveanul Gabriel Tamas, care in prezent este legitimat la echipa engleza de prima liga West Bromwich Albion, a fost eliminat, marti, in meciul pe care formatia sa, l-a pierdut, pe teren propriu, in fata celor de la Blackburn Rovers, cu scorul de 1-3.
Fostul dinamovist a primit direct cartonasul rosu in minutul 87, cand scorul final fusese deja stabilit.

Croatul Kalinic a deschis scorul pentru oaspeti in 3, acelasi jucator punctand in minutul 53 pentru 2-1. Thomas de la gazde a stabilit scorul pauzei prin reusita de 1-1 din minutul 17.
Senegalezul Mame Diouf a inchis tabela in minutul 62 din pasa conationalului sau El-Hadji Diouf.
West Bromwich ramane in urma acestui rezultat in zona primejdioasa a clasamentului, echipa lui Tamas fiind la patru puncte de retrogradare.