Surprize în Cupa României : deţinătoarea trofeului, alături de CFR Cluj, ies...

Surprize în Cupa României : deţinătoarea trofeului, alături de CFR Cluj, ies din competiţie!

0 207

După FC Voluntari, care a părăsit Cupa României, pe care o câştigase în ediţia trecută, a venit rândul unei echipe cu greutate, nimeni alta decât lidera Ligii I, să părăsească întrecerea KO. Este vorba despre CFR Cluj, care ratează astfel primul obiectiv al sezonului, Cupa. Echipa lui Dan Petrescu a susţinut un meci epuizant la Botoşani, în compania echipei locale, arţăgoasă şi care şi-a măcinat adversara minut cu minut. Pe lângă această ratare, CFR Cluj a adunat multă oboseală, care nui va prinde bine în campionat…Clujenii au pierdut la Botoşani, după loviturile de departajare de la 11 m, după ce la finalul timpului regulamentar şi după prelungiri, scorul a fost egal, 1-1. FC Botoşani – CFR Cluj 1-1 (Rodriguez 69 / Omrani 42) / 3-2 după loviturile de departajare. Pentru CFR au ratat de la punctul cu var doi oameni de mare încredere pentru Dan Petrescu : Nistor şi Deac!