Steaua s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

0 240

Steaua Bucuresti este cea de-a patra echipa care a reusit calificarea in semifinalele Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a eliminat, in sferturile de finala ale competitiei, gruparea Otelul Galati, cu scorul de 8-7, dupa executarea loviturilor de departajare (2-2 la finalul timpului regulamentar, 3-3 la finalul prelungirilor).

Meciul s-a disputat la Constanta in fata a aproximativ 10.000 de spectatori, si a fost unul foarte acerb disputat cu multe goluri si cu faze care s-au succedat de la o poarta la cealalta.
Golurile stelistilor pregatiti de Cosmin Olaroiu, au fost marcate de Nicolita in min.62, Bostina in min.78 din penalty si Ov.Petre in min.108, respectiv Kim Gil Sik in min.21, D.Stan in min. 90+3 din penalty si Boghiu in min.103 pentru Otelul, echipa pregatita de Petre Grigoras.
La penalty-uri, au marcat Bostina, Nicolita, Gigel Coman, V.Badea, Thereau (Steaua) si D.Stan, G.Paraschiv, Boghiu, Szekely (Otelul). A ratat galateanul Ramses Gado.