Steaua Bucuresti ramane la cota de zero puncte in Liga Campionilor

0 195

Steaua Bucuresti echipa pregatita de italianul Massimo Pedrazzini, a pierdut si cel de-al treilea meci disputat in grupa H dupa 1-2 in fata formatiei spaniole FC Sevilla, marti seara.
In urma acestui rezultat, Steaua a ramas cu o zestre nula de puncte in acest sezon de Liga Campionilor. Golurile partidei care s-a disputat in fata a aproximativ 25.0000, au fost marcate de Kanoute inca din debutul meciului, in minutul 5 si Fabiano in minutul 18, pentru „ros-albastrii” reusind sa reduca din handicap Ovidiu Petre in minutul 63.
La pauza, Pedrazzini a incercat sa salveze cate ceva, dar din pacate nu prea a reusit. Astfel italianul a mutat: Neaga in locul lui Surdu si Badea ?n locul inexistentului Dica. Dar tot Zapata a avut parte de emotii la „devierea” lui Fabiano din minutul 51. Cu alte cuvinte Steaua a primit o lectie de fotbal spaniol, cu pase precise, o aparare impenetrabila si un atac naucitor.
In urma acestui meci Steaua Bucuresti, a ramas fara niciun punct in grupa H a grupelor Ligii Campionilor, demonstrand inca odata ca aceasta competitie ramane una mult prea puternica pentru echipele romanesti.
FC Sevilla a aliniat urmatoarea formula: Palop, Correia, Dragutinovic, Mosquera, Alves, Capel (Marti minl. 84), Keita, Poulsen, Navas, Kanoute (Renato min. 71), Fabiano.

Steaua Bucuresti: Zapata, P. Marin, Goian, Ov. Petre, Rada, Emeghara, Surdu (Neaga min. 46), Dica (Badea min. 46), Nicolita, Iacob (Zaharia min. 71), Croitoru.