Steaua a ingropat-o pe Dinamo

0 131

Steaua Bucuresti grupare pregatita de Ilie Stan, a reusit sa se impuna cu 3-1 in meciul din Stefan cel Mare, reusind sa invinga pe Dinamo prin determinare si un joc mai calculat, intr-un meci anuntat de majoritatea ca unul urat si cu putine goluri.

Spectatorii prezenti in tribune dar si telespectatorii, au putut vedea la treaba doua echipe care au dat tot ce au avut mai bun pentru a castiga cele trei puncte puse in joc. Dinamo a inceput in forta si parea ca se detaseaza spre o victorie lejera, insa Steaua a eglat si a fost aproape sa treaca in avantaj, ceea ce a reusit in repriza a doua. Dinamo s-a aruncat pe final in atac, insa in loc de egalare s-a trezit lovita mortal cu 3-1.

Dinamoviştii au început mai bine şi au deschis scorul prin Marius Niculae, un minutul 20, din penalty, dar Steaua a egalat aproape imediat: gol Rusescu printr-un sut incredibil de la aproximativ 28 de m. La pauza, scorul a fost egal, 1-1. La 14 minute de la reluare, Rusescu a reusit dubla si a adus Steaua in avantaj.

Echipa lui Ilie Stan a spulberat orice emotie in privinta invingatorului prin Mihai Costea care a inscris pentru 3-1 in prelungirile meciului.

In urma acestei victorii Steaua urca pana pe pozitia a patra cu 28 de puncte in timp ce Dinamo ramane lider cu 36 de puncte.