Simona Halep s-a calificat în sferturi la Miami, după o veritabilă cursă...

Simona Halep s-a calificat în sferturi la Miami, după o veritabilă cursă de urmărire a adversarei, Samantha Stosur

0 223

Simona Halep (5 WTA) s-a calificat, marţi dimineaţă, în sferturile de finală ale turneului de la Miami, nu înainte de a recupera incredibil dezavantajul din setul secund. Primul set a fost câştigat de Simona, cu 6-4, iar în al doilea set, Halep a recuperat miraculos de la 2-5, salvând şi o minge de meci! Cu moral ridicat, Simona Halep şi-a spulberat adversara în setul decisiv, pe care şi l-a adjudecat cu 6-2. Scor final : 6-4, 7-5, 6-2 pentru jucătoarea noastră, după mai mult de două ore de joc atractiv!
Simona va juca pentru un loc în semifinale cu britanica Johanna Konta, numărul 11 WTA.