Renaste speranta la Forex Brasov

0 298

Forex Brasov a reusit sa vina cu toate cele trei puncte din deplasarea facuta la CS Otopeni, o contracandidata la promovarea in Liga I, dupa ce a castigat partida cu scorul de 1-2 (1-1), intr-un meci jucat in etapa a 30-a a Ligii secunde de fotbal.

Sperantele din tabara „alb-verzilor”, au inceput sa renasca din nou, dupa victoria la limita de pe terenul Otopeniului, care i-a readus pe brasoveni la doar doua puncte de locul secund care le-ar putea asigura promovara. Golurile formatiei pregatite de tehnicianul Gabriel Stan, au fost marcate de Manea in minutul 45 si Coman in minutul 90, in timp ce pentru gazde a marcat Cristean in minutul 18.
In urma acestui rezultat Forex Brasov urca doua pozitii in clasament pana pe locul patru acumuland 50 de puncte la doar doua puncte distanta de locul secund ocupat de Petrolul Ploiesti si la trei puncte de lidera clasamentului seriei I, Gloria Buzau.

In etapa urmatoare „padurarii” vor juca pe teren propriu, unde vor primi vizita foramtiei FCM Campina, cea care ocupa locul 13 in clasament cu 36 de puncte si este amenintata cu retrogradarea.