Otelul s-a indoit in Bulgaria

0 236

Otelul Galati nu a mai facut fata ritmului din prima mansa a turului doi preliminar a Cupei UEFA, si a cedat la un scor destul de mare 3-1, in fata gruparii de prima liga bulgare, Lokomotiv Sofia. Otelarii pastreaza insa sanse de calificare, pentru retur cand are nevoie de o victorie cu 2-0 sau la cel putin trei goluri diferenta.

Dupa un start bun de joc al o?elarilor, bulgarii au deschis scorul in minutul 19 prin Dafchev, sut splendid din marginea careului mare, iar Lokomotiv a dominat restul reprizei.
Si partea a doua a fost echilibrata, O?elul a avut o sumedenie de ocazii la poarta adversa dar elevii lui Petre Grigoras s-au jucat cu sansele avute si bulgarii au marcat de inca doua ori.
Totusi, la 2-0, Semeghin a transformat perfect o lovitura libera si a inscris golul de onoare al echipei noastre, gol care ar putea conta decisiv in lupta pentru calificare.